1. 0
    Soru soruldu Programlama PHP 1 yıl önce

Symfony 2.8 BookkeeperManagerBundle routing hatası

Fatih
    Ünvan yok

#symfony 2.8

Selamlar,

routing.yml dosyasına şunu ekleyince şöyle bir hata alıyorum. Sebebi ve çözümü nedir? Google'da aradım ama, bundle generation ile ilgili sonuçlar çıkıyor.

book_create:
    path: /createdefaults: { _controller: "BookkeeperManagerBundle:Book:create" }
    requirements: { _method: post }

Hata:

Level "info" is not defined, use one of: 100, 200, 250, 300, 400, 500, 550, 600 in /opt/lampp/htdocs/bookkeeper/src/Bookkeeper/ManagerBundle/Resources/config/routing.yml (which is being imported from "/opt/lampp/htdocs/bookkeeper/app/config/routing.yml").
3 yanıt
  1. 1
    Emre Özdemir
    Ünvan yok · 1 yıl önce

Hatayı uygulamayı tarayıcıda çalıştırırken mi alıyorsunuz yoksa konsoldan bir komut çalıştırırken mi?

book_create şeklinde bir route tanımlamanıza gerek yok, bundle ile gelen route'lar zaten bundle klasöründe bulunan routing.yml dosyasında tanımlanmıştır. Bu dosyanın içeriğini değiştirmeyin. Sadece kendi routing.yml (app/config/routing.yml) dosyanızın içerisine aşağıdaki kodu ekleyerek bu bundle route'larını import edin.

# app/config/routing.yml
    bookkeeper_manager:
        resource: "@BookkeeperManagerBundle/Resources/config/routing.yml"
        prefix:   /book

Bir de .yml dosyalarında tab kullanmadığınızdan emin olun, tab yerine dört boşluk kullanın.

En son cacheleri de temizleyerek bi dener misiniz

1. 0
      Zaten aşağıdaki kod (app/config/routing.yml) dosyasında ekli.# app/config/routing.yml bookkeeper_manager: resource: "@BookkeeperManagerBundle/Resources/config/routing.yml" prefix: /bookbook_create şeklinde route tanımlamamın nedeni aşağıdaki...

Zaten aşağıdaki kod (app/config/routing.yml) dosyasında ekli.

# app/config/routing.yml
      bookkeeper_manager:
          resource: "@BookkeeperManagerBundle/Resources/config/routing.yml"
          prefix:   /book

book_create şeklinde route tanımlamamın nedeni aşağıdaki gibi url üretmek.

$form = $this->createForm(new BookType(), $book, array(
                  'action' => $this->generateUrl('book_create'),
                  'method' => 'POST'
              ));

tab yerine 4 boşluk da kullanıyorum. o nedenle cevabınıza binayen yapabileceğim hiçbir değişiklik yok

2. 0
      book_create şeklinde ayrıca tanımlamaya gerek yok, dediğim gibi bundle'la birlikte zaten geliyor import ettiyseniz çalışması lazım.Herhangi bir controller içindeecho $this->generateUrl('book_create');dener misiniz bakalım hata veriyor mu.Bir de bu bund...

book_create şeklinde ayrıca tanımlamaya gerek yok, dediğim gibi bundle'la birlikte zaten geliyor import ettiyseniz çalışması lazım.

Herhangi bir controller içinde

echo $this->generateUrl('book_create');

dener misiniz bakalım hata veriyor mu.

Bir de bu bundle'ı bulamadım ben ne Github'da ne webde. Symfony 2.8 ile uyumluluk problemi olabilir mi bundle'ın?